Volkswagen uchylił rąbka tajemnicy na temat nowego Amaroka. Zaoferuje dużo więcej miejsca

Volkswagen podzielił się z nami garścią informacji na temat drugiej generacji Amaroka. Model ten pojawi się na rynku pod koniec 2022 roku i skorzysta z podwozia nowego Forda Rangera.

Auto będzie dostępne w pięciu wersjach wyposażenia. Bazowa odmiana to po prostu Amarok, nieco wyżej mamy poziomy Life oraz Style, a na szczycie oferty znajdziesz topowe warianty PanAmericana i Aventura.

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok

Nowy Volkswagen Amarok zadebiutuje latem 2022 roku. Tak ma wyglądać wersja produkcyjna

Jak już wiemy, nowy Amarok będzie większy od poprzednika. Sam rozstaw osi wydłużono o 175 milimetrów, a długość nadwozia o 100 milimetrów. Da to o wiele więcej przestrzeni, zarówno w kabinie jak i na pace.

Na większości rynków Amarok będzie oferowany z podwójną kabiną. Na pace zmieścisz europaletę, ładunek o masie do 1 200 kilogramów, a na haku pociągniesz przyczepę ważącą do 3 500 kilogramów.

Do oferty trafi jeden silnik benzynowy oraz „do czterech” jednostek wysokoprężnych. 4-cylindrowe motory będą miały pojemność 2.0 litrów, a 6-cylindrowe 3.0 litrów.

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok

Klient będzie mógł wybrać również rodzaj napędu. Do dyspozycji będzie stały napęd na przód, stały napęd na cztery koła, lub napęd na przód z dołączanym tyłem.

Volkswagen Amarok w całej okazałości. Będzie większy i łatwiejszy w użytkowaniu na co dzień

Konkretna data premiery nowego Volkswagena Amaroka nie jest jeszcze znana. Według naszych informacji powinno się to wydarzyć w okolicach czerwca tego roku.