Toyota GR Supra z ręczną skrzynią biegów. Taka opcja wkrótce zawita do polskich salonów

Supra jest jednym z trzech dostępnych na naszym rynku modeli Toyoty, które oznaczono literkami GR. Są one skrótem od Gazoo Racing i ich obecność zapewnia, że masz do czynienia z autem o wyjątkowych osiągach. Toyota GR Supra powstała we współpracy z marką BMW. Dzieli ona płytę podłogową i jednostki napędowe z modelem Z4. Teraz do oferty ma trafić delikatnie odświeżony wariant.

Największą nowością będzie możliwość zamówienia GR Supry z manualną skrzynią biegów. Do tej pory klientów pozostawiano bez wyboru i w aucie montowano tylko 8-biegowy automat.

Toyota GR Supra
Toyota GR Supra

Na szczęście nawet na polskim portalu prasowym pojawiła się informacja na ten temat. Oznacza to, że również w naszym kraju klienci będą mogli zamawiać Suprę w manualu. Ma się ona wyróżniać nowym czerwonym znaczkiem.

Nie wiemy jeszcze w jakiej wersji silnikowej będzie dostępna ta przekładnia. Obecnie w salonach możesz zamawiać GR Suprę z 2.0 litrowym silnikiem R4 o mocy 258 koni mechanicznych oraz 3.0 litrowym R6 o mocy 340 koni mechanicznych.

Mocniejszy wariant potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 4,3 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Cennik zaczyna się od 334 900 złotych.