Toyota GR Supra (2023) oficjalnie. Manualna skrzynia biegów i 3.0 litrowe R6 o mocy 340 KM

Zgodnie z zapowiedzią, którą usłyszeliśmy całkiem niedawno, Toyota GR Supra zyskuje kolejny wariant napędowy. Tym razem ucieszą się miłośnicy machania prawą ręką i używania lewej stopy podczas jazdy.

Sportowy model japońskiego producenta będzie od teraz dostępny z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów. Z pewnością da to kierowcom jeszcze większą kontrolę nad autem i podniesie poziom emocji.

2023 Toyota GR Supra
2023 Toyota GR Supra

Toyota GR Supra z ręczną skrzynią biegów. Taka opcja wkrótce zawita do polskich salonów

Toyota GR Supra w takiej konfiguracji będzie oferowana wyłącznie z 3.0 litrowym silnikiem R6. Generuje on moc 340 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 500 niutonometrów.

Oprócz tego, w samochodach zestrojono na nowo zawieszenie, układ hamulcowy, pracę dyferencjału oraz systemu wspomagania. W ofercie pojawią się nowe kolory lakieru i wzory felg.

2023 Toyota GR Supra
2023 Toyota GR Supra
2023 Toyota GR Supra
2023 Toyota GR Supra

Niestety jeszcze nie mamy informacji na temat daty wprowadzenia jej do oferty. Nie przedstawiono nam również nowego cennika. Toyota GR Supra będzie oferowana łącznie w trzech wariantach napędowych.

Bazowa GR Supra skrywa pod maską 2.0 litrowe R4 o mocy 258 koni mechanicznych. Będzie ona dostępna tylko i wyłącznie z 8-biegowym automatem, w wersji wyposażenia Dynamic.

Auta z 3.0 litrową jednostką R6 pojawią się w wariancie Executive. Tutaj klient będzie mógł zdecydować jaki rodzaj przekładni preferuje.