Okrągłe końcówki wydechu to nuda. Mansory zrobiło je po swojemu w Audi RS Q8 P780 (wideo)

Audi RS6 jest idealnym autem dla osoby, która potrzebuje zarówno rodzinnego kombi jak i samochodu dostarczającego sportowych emocji. A co, jeśli potrzebujesz czegoś z większym prześwitem?

Wtedy z pomocą przychodzi model RS Q8, czyli sportowy wariant wielkiego SUV-a z nadwoziem w stylu coupe. Pod maską pracuje ten sam, 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 600 koni mechanicznych i momencie obrotowym 800 niutonometrów.

Zapłacił 184 tys. zł i jego Audi RS Q8 ma moc jak Bugatti. 325 km/h to żaden problem (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz nieco szybszy wariant, który wyjechał z warsztatu Mansory. Kompletnie przebudowane nadwozie wykonano z włókna węglowego, dzięki czemu Audi RS Q8 wygląda jeszcze bardziej rasowo.

W poszerzonych nadkolach zawitały aż 24-calowe felgi, a w środkowej części dyfuzora zobaczysz końcówkę układu wydechowego o bardzo niecodziennym kształcie. Odprowadza on spaliny ze zmodyfikowanej jednostki napędowej.

W tym egzemplarzu kierowca ma do dyspozycji 780 koni mechanicznych oraz 1000 niutonometrów momentu obrotowego. Takie parametry pozwalają na przyspieszenie do 100 km/h w 3,3 sekundy i osiągnięcie prędkości 320 km/h.

Wystawili na sprzedaż najbrzydszego Mercedesa SLS AMG. Mansory mocno tu zaszalał (wideo)

Spore wrażenie robi samo ułożenie włókien karbonowych na karoserii. Zastosowano coś w rodzaju „jodełki”, która zbiega się na środku nadwozia. Wygląda to rewelacyjnie.