Ken Block dostał od Audi samochód do jazdy na co dzień. Ma 646 koni elektrycznych (wideo)

Postaci Kena Blocka nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu miłośnikowi motoryzacji. To kierowca rajdowy, który wielką sławę zyskał dzięki klipom Gymkhana, pokazującym bardzo precyzyjną i efektowną jazdę.

Teraz nawiązał on współpracę z Audi, dzięki której powstaje pierwszy w pełni elektryczny samochód rajdowy. Ma on się pojawić w filmie „Electrikhana”. Oprócz tego sam Ken Block ma pomagać Audi w rozwoju kolejnych seryjnych aut elektrycznych.

Audi stworzyło ten samochód tylko dla niego. Żeby nagrał kolejny ze swoich filmów (wideo)

Audi S1 e-tron quattro Hoonitron, bo właśnie tak będzie się nazywał, napędzą dwa silniki elektryczne. Najprawdopodobniej ich moc wyniesie około 680 koni mechanicznych.

To niewiele więcej, niż nowy samochód, którym pochwalił się Ken Block. Audi udostępniło mu do jazdy na co dzień RS E-Trona GT, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Audi RS E-Tron GT
Audi RS E-Tron GT

Biała karoseria, bagażnik dachowy i felgi Rotiform o rajdowym wzorze wyglądają obłędnie. To obecnie najszybszy elektryczny model w ofercie Audi.

Wygląd świateł Matrix LED zmienisz dwoma kliknięciami. Tak to działa w Q4 E-Tron (wideo)

Kierowca dostaje do dyspozycji 646 koni mechanicznych i 830 niutonometrów momentu obrotowego. Potrafią one rozpędzić RS E-Trona GT do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.