Karbonowy pakiet Huber ERA zmienił wygląd bazowego Aventadora. Teraz ma 750 KM (wideo)

Decydując się na zakup Lamborghini Aventadora mamy do wyboru mnóstwo wersji. Oprócz tych seryjnie produkowanych możemy trafić na jeszcze rzadsze perełki, których jest tylko kilka-kilkanaście na świecie.

Istnieje też możliwość zakupu standardowego wariantu i wyposażenia go w wyjątkowy pakiet stylistyczny. Jedną z propozycji zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Wsiadając do tego Aventadora S nie zapomnij o stoperach. Jest przeraźliwie głośne (wideo)

Projekt ten bazuje na Aventadorze LP700-4 Roadster. 6.5 litrowa jednostka V12 generuje tu zatem 700 koni mechanicznych i 690 niutonometrów momentu obrotowego.

A raczej generowała, bo zastosowano tu modyfikacje podnoszące moc do 750 koni mechanicznych. Sprint do 100 km/h trwa 2,9 sekundy a prędkość maksymalna wynosi 350 km/h.

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster Huber ERA 001
Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster Huber ERA 001

Właściciel egzemplarza w kolorze Viola Ophelia postanowił zamontować pakiet stylistyczny marki Huber. Składa się on z nowych zderzaków i spojlera, które wykonano w pełni z włókna węglowego. Dodatkowo mamy też nowy układ wydechowy.

20 Aventadorów spotkało się w jednym miejscu. Zator drogowy o wartości 50 milionów zł (wideo)

Jeśli nadejdzie pora sprzedaży samochodu i nabywcy nie spodoba się aktualnie zamontowany pakiet, Aventadora można bez problemu przywrócić do seryjnego wyglądu. Można powiedzieć, że pakiet Huber ERA to rozwiązanie plug & play.