Aston Martin DBX mocno poprawił wyniki finansowe. Oto kolejny pomysł na sukces (wideo)

Aston Martin, po wprowadzeniu na rynek modelu DBX, cieszy się mocnym wzrostem wyników sprzedaży. W 2021 roku w salonach tego brytyjskiego producenta pojawiło się o 82 procent więcej klientów, wyjechało z nich 6 182 samochodów. Głównie był to nowy SUV.

Obecnie w ofercie znajdziesz kilka wariantów napędowych DBX’a, w tym najmocniejszego na rynku luksusowego przedstawiciela tego segmentu – DBX707.

Aston Martin DBX707 (2023) oficjalnie. To najmocniejszy luksusowy SUV na rynku (wideo)

4.0 litrowe V8 generuje tam dokładnie 707 koni mechanicznych i 900 niutonometrów momentu obrotowego. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje zaledwie 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 310 km/h.

Jeden z grafików komputerowych poszedł o krok dalej i wymyślił kolejny model, dzięki któremu Aston Martin z pewnością zwiększyłby swoje zyski. Mowa o usportowionym kombi.

Aston Martin Jet 2+2 Shooting Brake
Aston Martin Jet 2+2 Shooting Brake

Proces tworzenia renderingu zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Wykorzystano połączenie Porsche Panamery Sport Turismo oraz Aston martina DBX. Rezultat jest dosyć ciekawy.

Aston Martin DBX Straight Six (2022) oficjalnie. Jest tańszy od V8 o ćwierć miliona złotych

W połączeniu z napędami znanymi z brytyjskiego SUV-a mogłoby to być naprawdę interesujące auto. Niestety, póki co Aston Martin nie chwalił się nam podobnymi planami.