Skoda Enyaq iV Coupe (2022). Wersja RS to najmocniejszy model w historii (wideo)

No i stało się. Zaplanowana na dzisiaj premiera Skody Enyaq iV Coupe, o której wydawało nam się, że wiemy wszystko, okazała się nieco bardziej interesująca.

Czesi zaprezentowali nam bowiem swoje pierwsze elektryczne auto oznaczone literkami RS. Tak, Skoda Enyaq iV Coupe jest dostępna również w tej odmianie.

Skoda chwali się najbardziej opływowym autem elektrycznym. Enyaq Coupe iV zadebiutuje 31.01

Odpalając konfigurator będziesz mógł oczywiście wybrać też inne wersje napędowe. Podstawowym wariantem jest auto ze 180-konnym napędem na tylną oś i baterią o pojemności 58 kWh netto.

2023 Skoda Enyaq iV Coupe RS
2023 Skoda Enyaq iV Coupe RS tył

Nieco wyżej plasuje się Enyaq iV Coupe 80, gdzie akumulatory mają 77 kWh pojemności netto, a silnik umieszczony przy tylnych kołach oferuje 204 konie mechaniczne.

Tuż przed wersją RS mamy jeszcze wariant 80x. Posiada on tę samą baterię co wymieniony wyżej Enyaq iV Coupe 80, ale dodatkowo dorzucono tam silnik elektryczny napędzający oś przednią. Łącza moc jaką mamy do dyspozycji to 265 koni mechanicznych.

Wisienką na torcie jest Skoda Enyaq iV Coupe RS. To 300 koni mechanicznych, 460 niutonometrów momentu obrotowego, przyspieszenie do 100 km/h w 6,5 sekundy i prędkość maksymalna wynosząca 180 km/h.

2023 Skoda Enyaq iV Coupe RS
2023 Skoda Enyaq iV Coupe RS wnętrze

Auto wyróżnia się od pozostałych wersji dużą ilością czarnych plastików, przemodelowanymi zderzakami i charakterystyczną czerwoną listwą w tylnej części samochodu.

Enyaq iV Coupe RS w standardzie wyposażony jest w podświetlany grill 'Crystal Face’ i jako jedyny może być zamówiony w lakierze Mamba Green. Auto posiada zawieszenie obniżone o 15 milimetrów z przodu i o 10 milimetrów z tyłu.

Skoda już od jakiegoś czasu chwaliła się, że będzie to samochód z najlepszym w swojej klasie współczynnikiem oporu powietrza, który wynosi 0.234.

2023 Skoda Enyaq iV Coupe
2023 Skoda Enyaq iV Coupe przód

Nisko opadający dach spowodował spadek litrażu bagażnika do 570 litrów. Na szczęście nie brakuje miejsca nad głowami dla pasażerów tylnej kanapy. Każdy Enyaq iV Coupe w standardzie wyposażony jest bowiem w wielkie okno dachowe.

Skoda Karoq (2022) po liftingu oficjalnie. Ma fotele z pamięcią ustawień i Matrix LED (wideo)

Skoda deklaruje, że najbardziej ekonomiczną wersją Enyaqa iV Coupe przejedziesz do 545 kilometrów na jednym ładowaniu. Polski cennik i data dostępności tego modelu w salonach powinny zostać opublikowane już wkrótce.