Skoda Karoq (2022) po liftingu oficjalnie. Ma fotele z pamięcią ustawień i Matrix LED (wideo)

Skoda Karoq doczekała się odświeżenia. Czesi zapakowali do swojego najmniejszego SUV-a jeszcze więcej technologii, i trochę nowych opcji wyposażenia.

Stylistyka również delikatnie się zmieniła. Auto ma teraz trochę bardziej płynne kształty. To modyfikacje, które zdecydowanie wyszły na plus.

2022 Skoda Karoq
2022 Skoda Karoq tył pomarańczowy

Skoda Karoq po faceliftingu (2022) zadebiutuje 30 listopada. Czesi chwalą się jego szkicami

Karoqa możesz teraz wyposażyć między innymi w matrycowe reflektory LED, elektrycznie sterowane fotele przednie, a standardowo każdy z egzemplarzy wyjeżdża z fabryki z 8-calowym wyświetlaczem wirtualnego kokpitu. Można go opcjonalnie powiększyć do 10,25 cala.

Na środku odświeżonej deski rozdzielczej, z dodatkowymi źródłami oświetlenia ambientowego, króluje ekran systemu inforozrywki, którego przekątna może wynosić do 9 cali.

2022 Skoda Karoq
2022 Skoda Karoq wnętrze Sportline

Nowy system obsługuje funkcje Apple CarPlay oraz Android Auto. Pasażerowie poczują się bezpieczniej dzięki możliwości zamontowania do dziewięciu poduszek powietrznych.

Kierowca będzie mógł skorzystać między innymi z asystenta parkowania, asystenta jazdy z przyczepą i kamer dookoła samochodu.

Bagażnik o pojemności 521 litrów możemy z łatwością powiększyć składając tylną kanapę. Wtedy do dyspozycji otrzymasz aż 1 630 litrów.

To nie koniec możliwości. Zamawiając regulowaną kanapę VarioFlex, możesz uzyskać 588 litrów, a po całkowitym wyjęciu foteli pojemność bagażnika wyniesie 1 810 litrów.

2022 Skoda Karoq
2022 Skoda Karoq, przód tył

Listę opcji napędowych otwiera benzynowa jednostka 1.0 TSI o mocy 110 koni mechanicznych, połączona z 6-biegową ręczną skrzynią.

Nieco wyżej mamy 150-konne 1.5 TSI, dostępne z manualem lub 7-stopniowym DSG. Na szczycie widnieje natomiast 2.0 TSI o mocy 190 koni mechanicznych, którego standardowo otrzymujesz ze skrzynią DSG i napędem na cztery koła.

Są też dwa silniki wysokoprężne TDI o pojemności 2.0 litrów. Oferują one 116 lub 150 koni mechanicznych. Oba dostępne są zarówno z manualem jak i DSG. Mocniejszy wariant można opcjonalnie doposażyć o napęd na wszystkie koła.

2022 Skoda Karoq
2022 Skoda Karoq przód czerwony Sportline

Nowa Skoda Superb wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów. Wiemy jak będzie wyglądała

Data wprowadzenia auta do oferty oraz polskie cenniki zostaną opublikowane już wkrótce. Póki co nie mamy na ten temat żadnych informacji.