Muszą Cię wylosować, żebyś kupił 1 z 500 sztuk Toyoty GRMN Yaris. Nawet nie próbuj szczęścia

Toyota zaprezentowała jeszcze bardziej sportowy wariant swojego miejskiego hatchbacka. Niestety GRMN Yaris zostanie wyprodukowany w liczbie tylko 500 egzemplarzy, które trafią wyłącznie na rynek japoński.

Z samochodu usunięto tylną kanapę, zwiększono liczbę spawów nadwozia, co zwiększyło jego sztywność, zastosowano skrzynię biegów o krótszych przełożeniach, dorzucono karbonową maskę i kubełkowe fotele Recaro.

Toyota GRMN Yaris
Toyota GRMN Yaris

Rzucił się Yariską na BMW M4 Competition. Ponad 400 kg różnicy zrobiło swoje (wideo)

Pod maską pozostała 1.6 litrowa jednostka 3-cylindrowa, która generuje teraz 272 konie mechaniczne oraz 390 niutonometrów momentu obrotowego. Ważną zmianą, w stosunku do GR Yarisa, jest pojawienie się szpery na obu osiach.

Oprócz tego, do Toyoty GRMN Yaris możesz dokupić jeden z dwóch pakietów: Circuit lub Rally. Pierwszy z nich składa się z nowych dokładek na przednim zderzaku i progach, wydajniejszych hamulców, 18-calowych felg BBS, regulowanego zawieszenia Bilstein oraz charakterystycznego spojlera dachowego.

Toyota GRMN Yaris
Toyota GRMN Yaris

Toyota GRMN Yaris z pakietem Circuit jest lżejsza o 20 kilogramów od standardowego GR Yarisa. Dodatkowo, powstanie tylko 50 egzemplarzy w szarym matowym kolorze.

Drugi pakiet nazywa się Rally Package. Otrzymujesz wraz z nim dodatkowe osłony podwozia, zmodyfikowane zawieszenie, wzmocnione stabilizatory i roll-bar.

Toyota GRMN Yaris
Toyota GRMN Yaris

Kupić Toyotę GR Supra to jak trafić „szóstkę”. Nie wystarczą pieniądze, potrzebne jest szczęście

Japończycy będą musieli wziąć udział w loterii. Producent wylosuje 500 szczęśliwców, którzy otrzymają pozwolenie na zakup jednego z 500 egzemplarzy GRMN Yarisa.