Kupić Toyotę GR Supra to jak trafić „szóstkę”. Nie wystarczą pieniądze, potrzebne jest szczęście

Toyota zamierza świętować 35 rocznicę wprowadzenia do swojej oferty legendarnego modelu Supra. Z tej okazji powstanie limitowana edycja nowej generacji sportowego coupe.

Toyota GR Supra 35th Anniversary Edition będzie dostępna zarówno w odmianie RZ, czyli tej z 3.0 litrowym silnikiem R6, jak i SZ-R z 2.0 litrową jednostką napędową. Powstanie łącznie tylko 35 egzemplarzy, niestety dostępne one będą wyłącznie na rynku japońskim.

Toyota GR Supra 35th Anniversary
Toyota GR Supra 35th Anniversary

Wydał kupę kasy na swoją Toyotę GR Supra, żeby utrzeć nosa kolesiowi w Ferrari 488 Pista (wideo)

Toyota GR Supra 35th Anniversary RZ, oprócz 340-konnego silnika i specjalnych tabliczek znamionowych, wyróżniać się będzie szarym matowym lakierem i czerwoną skórzaną tapicerką.

Klient decydujący się na Toyotę GR Supra 35th Anniversary w wersji SZ-R otrzyma auto o mocy 258 koni mechanicznych, ze sportowym układem hamulcowym, czarnymi lusterkami i tapicerką z alcantary. Nie będzie tu natomiast ograniczeń jeśli chodzi o kolor karoserii.

Toyota GR Supra 35th Anniversary
Toyota GR Supra 35th Anniversary

W Toyocie naoglądali się polskich seriali. GR Supra w pojedynku z kartonami (wideo)

Aby stać się posiadaczem jednego z egzemplarzy wyjątkowej Toyoty trzeba będzie wziąć udział w loterii. 7 września Toyota wylosuje 35 szczęśliwców, którzy będą mogli sfinalizować proces konfiguracji oraz dokonać zakupu.