Nigdzie nie ma większego spa dla samochodów. To ma 3 000 metrów kwadratowych (wideo)

Są miejsca na świecie, gdzie wszystko musi być największe i najbardziej ekskluzywne. Przez długi czas takim krajem były Stany Zjednoczone, teraz ich pozycję przejmują Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Mogłeś już widzieć na naszym blogu największe centrum serwisowe Ferrari, które mieści się w Dubaju. Teraz pokażemy Ci największe na świecie SPA dla samochodów utworzone przez markę NVN.

To największy serwis Ferrari na świecie. Zamiast brudu uświadczysz tam sporo kwiatów (wideo)

Posiadają oni już swoje studio w Londynie, ale to z Dubaju jest przepotężne. Składa się z trzech hal o łącznej powierzchni około 3 000 metrów kwadratowych.

W pierwszej z nich mamy strefę mokrą, w której umyjemy jednocześnie trzy samochody. Dodatkowo przeprowadzana jest tu inspekcja lakieru w specjalnej „klatce” świetlnej, po czym w ruch idzie korekta lakieru.

Druga hala przeznaczona jest już tylko i wyłącznie do oklejania aut (12 jednocześnie) foliami zabezpieczającymi PPF, lub foliami do zmiany koloru. Są już także barwione folie PPF, które nie tylko zabezpieczają, ale tez zmieniają kolor auta.

W trzecim pomieszczeniu znajduje się miejsce do przechowywania aut klientów. Każde z nich jest bez przerwy podłączone do prądu, opony nie ulegną deformacji dzięki zastosowaniu specjalnych podkładek i wystarczy tylko 10 minut, żeby samochód był gotowy do wyjazdu.

27 milionów złotych w studio detailingowym. Wystarczyło wstawić dwa samochody (wideo)

W każdej ze stref panuje odpowiednia temperatura i wilgotność. Mamy tam również luksusową poczekalnię, a studio jest w stanie dokonać nawet modyfikacji, takich jak na przykład obszycie wnętrza innym kolorem skóry.