27 milionów złotych w studio detailingowym. Wystarczyło wstawić dwa samochody (wideo)

Zakup jednego z najrzadszych i najdroższych samochodów na świecie wymaga od właściciela specjalnej troski. Szkoda by było, żeby w głupi sposób doszło do uszkodzenia lakieru na tak wyjątkowym aucie.

Odprysk spowodowany kamieniem wyskakującym z kół jadącego przed nami samochodu, czy chociażby wżery wywołane pozostawionymi na dłużej na lakierze ptasimi odchodami. To jedne z zagrożeń, na które nie mamy zbytnio wpływu.

Lamborghini Sian FKP 37 w skali 1:1 budowano aż 3290 godzin z 400 tys. klocków LEGO (wideo)

Jednym ze sposobów, który jest coraz częściej stosowany, może być oklejenie auta folią PPF. Nie jest to co prawda najtańsza opcja, ale biorąc pod uwagę wartość auta, nie powinno to robić problemu właścicielowi.

Lamborghini Sian FKP 37
Lamborghini Sian FKP 37

Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z Lamborghin Sian FKP 37. Studio detailingowe z Londynu właśnie ugościło dwa egzemplarze. To jedyne sztuki sprzedane w Wielkiej Brytanii.

Każdy z nich kosztuje 13,5 miliona złotych. Produkcja Lamborghini Siana została ograniczona do 63 samochodów. To najmocniejsze Lambo w historii, napędzane 6.5 litrowym silnikiem V12 w układzie hybrydowym, o łącznej mocy 819 koni mechanicznych

Zazwyczaj wrapperzy korzystają z gotowych szablonów przygotowanych do danego auta. Wyjątkowość Siana nie pozwoliła na taki ruch. Musieli oni najpierw sami stworzyć formatki i dopiero wtedy przystąpić do pracy.