Ma jedyne w swoim rodzaju Pagani Huayra na świecie. Właśnie je rozbił. Po raz drugi (wideo)

Co zrobić, kiedy masz nieograniczoną ilość pieniędzy i chcesz kupić samochód, który będzie jedyny w swoim rodzaju? Z pewnością nie udasz się do jednego z lokalnych dealerów.

Wtedy z pomocą przychodzą tacy producenci jak Pagani. W 2016 roku zaprezentowano pierwszy egzemplarz modelu Huayra Pearl, który został zbudowany tylko dla jednego klienta.

Pagani Huayra utknęła na śniegu. Nie wszyscy mieli ochotę pomóc w jej wypychaniu (wideo)

Wyróżniał się on między innymi wlotem na dachu, aktywnym dyfuzorem i podwójnym spojlerem z tyłu. Niestety, właściciel nie ma za bardzo szczęścia. Albo brak mu umiejętności.

Kilka miesięcy po odbiorze, Pagani wzięło udział w dosyć poważnej kolizji. Z uwagi na wyjątkowość egzemplarza, auto trafiło do Włoch na długą naprawę.

Teraz, ten sam egzemplarz, ponownie został zniszczony. Kolizja miała miejsce w Arabii Saudyjskiej. Samochód znowu będzie musiał odbyć wycieczkę do fabryki, gdzie zostanie odbudowany.

Wydał w serwisie 80 000 złotych. Teraz jego Pagani Huayra Hermes jest jeszcze lepsza (wideo)

Za napęd Pagani Huayra odpowiada 6.0 litrowy silnik V12, produkcji Mercedesa-AMG, który generuje moc 730 koni mechanicznych, oraz 1000 niutonometrów momentu obrotowego.