Fani nie mogą się doczekać Ferrari Purosangue. 800-konny SUV będzie bezkonkurencyjny

Do premiery pierwszego SUVa w historii marki Ferrari, czyli modelu Purosangue, zostało już najprawdopodobniej bardzo niewiele czasu. Nie wiemy jeszcze oficjalnie, kiedy to nastąpi, ale jesteśmy bliżej niż dalej.

W sieci pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania z udziałem zamaskowanych prototypów. Ostatnio mieliśmy przyjemność słuchać pięknie brzmiącego silnika V12 na torze testowym.

Ferrari Purosangue wygląda piekielnie szybko na torze. Dobrze słychać 800-konne V12 (wideo)

Internauci starają się przewidzieć, jak może wyglądać Ferrari Purosangue. Publikowaliśmy już niejedną pracę grafików komputerowych, którzy na bazie zdjęć szpiegowskich starali się to nam zwizualizować.

Dzisiaj mamy kolejną propozycję, tym razem znalezioną na profilu superrenderscars. Wydaje nam się jednak, że poprzednie wizje były nieco bardziej realne.

Ferrari Purosangue render
Ferrari Purosangue render fot. carmagazine

Dla przypomnienia, Ferrari Purosangue, w swojej najmocniejszej wersji, będzie oferowało kierowcy około 800 koni mechanicznych. Mają być one generowane przez silnik V12.

Po SUV-ie Purosangue przyjdzie pora na pierwszą 4-osobową limuzynę od Ferrari? Oto ona (wideo)

Być może do oferty trafi również hybrydowa odmiana oparta o 4.0 litrową jednostkę V8. Ferrari z pewnością będzie się starało dotrzeć do jak najszerszej grupy klientów.