Suzuki S-Cross (2022) oficjalnie. Pod maską tylko 1.4. Polski cennik zaczyna się od 97 500 złotych

Suzuki nareszcie pokazało oficjalnie nową generację modelu S-Cross. Odświeżona stylistyka oraz trochę nowych technologii mają pomóc w zwiększeniu liczby klientów.

Samochód co prawda nie urósł, ale wizualnie wydaje się być większy. To z pewnością zasługa wielkich przednich reflektorów LED oraz większych tylnych świateł wykonanych w tej samej technologii.

2022 Suzuki SX4 S-Cross
2022 Suzuki SX4 S-Cross tył

Mamy pierwsze zdjęcie nowego Suzuki S-Cross. Powinieneś je zobaczyć dopiero 25 listopada

Producent zapewnia, że mimo pozostawienia tych samych wymiarów na zewnątrz, w środku pasażerowie odczują delikatny wzrost przestrzeni. Docenią też z pewnością kilka nowych funkcji dotyczących komfortu i bezpieczeństwa.

W centralnej części deski rozdzielczej króluje nowy, 9-calowy ekran systemu inforozrywki, który teraz obsługuje funkcję Apple CarPlay oraz Android Auto. Nad głowami pasażerów można zamontować wielki panoramiczny dach.

2022 Suzuki SX4 S-Cross
2022 Suzuki SX4 S-Cross wnętrze

Bagażnik oferuje 430 litrów pojemności, podwójną podłogę oraz możliwość złożenia oparć tylnej kanapy, która dzieli się w stosunku 60/40.

Pod maskę Suzuki S-Cross trafia 1.4 litrowy, benzynowy silnik BOOSTERJET z 48-woltowym układem miękkiej hybrydy. Oferuje on kierowcy 129 koni mechanicznych oraz 235 niutonometrów momentu obrotowego.

2022 Suzuki SX4 S-Cross
2022 Suzuki SX4 S-Cross przód tył

Mamy tam również opcjonalny napęd na wszystkie koła ALLGRIP, który może pracować w różnych trybach dostosowujących auto do warunków drogowych.

Suzuki S-Cross możesz zamówić zarówno z 6-biegowym manualem jak i skrzynią automatyczną o 6 przełożeniach. Najtańszy wariant napędowy, czyli ręczna skrzynia biegów i napęd na przednie koła będzie Cię kosztował 97 500 złotych.

2022 Suzuki SX4 S-Cross
2022 Suzuki SX4 S-Cross polski cennik

Czy jakiekolwiek Suzuki może stanąć do walki z BMW M5? Owszem, jest jeden model (wideo)

Najwięcej zapłacisz za najbogatszą wersję wyposażenia ELEGANCE SUN w aucie z napędem ALLGRIP i automatyczną skrzynią biegów. Na taki egzemplarz przyjdzie Ci wydać 136 500 złotych.