Subaru Solterra (2022) oficjalnie. Bliźniak Toyoty to pierwszy globalny elektryk w gamie (wideo)

Pod koniec października Toyota zaprezentowała wszystkim swój nowy samochód. bZ4X To zaprojektowany od podstaw jako elektryczny, pierwszy tego typu Crossover w gamie Japończyków.

Zgodnie z zapowiedziami, przyszła teraz pora na ruch ze strony Subaru. Obie marki zbudowały bliźniacze modele bazujące na tej samej technologii. Oto przed Tobą Solterra.

2022 Subaru Solterra
2022 Subaru Solterra

To pierwsza z siedmiu elektryków od Toyoty. Model bZ4X (2022) oficjalnie. (wideo)

Z zewnątrz od razu rozpoznasz, że to bliźniak Toyoty. Stylistyka jest bardzo zbliżona, chociaż jest kilka różnic, takich jak na przykład przedni zderzak i reflektory.

Do dyspozycji klientów oddane zostaną dwie wersje. Pierwsza z nich, z 204-konnym silnikiem będzie oferowała napęd tylko na przednią oś. Druga natomiast, z dwoma silnikami o łącznej mocy 218 koni mechanicznych, zapewni napęd na obie osie.

2023 Subaru Solterra
2023 Subaru Solterra

Baterie o pojemności 71,4 kWh zapewnią w tej pierwszej zasięg 530 kilometrów, a w mocniejszej 460 kilometrów. Mamy więc praktycznie to samo co u konkurenta od Toyoty.

Białorusin w Subaru pobił amerykańską legendę. Cisnął Japońca do granic możliwości (wideo)

Subaru Solterra trafi do salonów na całym świecie w połowie przyszłego roku. Cen oczywiście jeszcze nie znamy, ale powiadomimy Cię o nich od razu jak otrzymamy stosowną informację prasową.