Toyota RAV4 ADVENTURE(2022) oficjalnie. Hybrydowy napęd na cztery koła w standardzie

Toyota pochwaliła się nową wersją modelu RAV4. Wariant ADVENTURE zapowiada zmiany, które na początku 2022 roku trafią do całej gamy popularnego SUVa.

Toyota RAV4 ADVENTURE to propozycja dla aktywnych osób, które nie boją się zjeżdżać na bezdroża i potrzebują auta, które dobrze radzi sobie w gorszych warunkach.

2022 Toyota RAV4 ADVENTURE
2022 Toyota RAV4 ADVENTURE wnętrze

Tak może wyglądać Toyota GR Supra po liftingu. Były projektant jest nią zachwycony (wideo)

W standardzie otrzymujemy tam układ hybrydowy z inteligentnym napędem na cztery koła AWD-i. Koła tylnej osi poruszane są dzięki dodatkowemu silnikowi elektrycznemu, a przednie za pomocą 2.5 litrowej jednostki benzynowej.

Łączna moc zestawu wynosi 222 konie mechaniczne, co pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 8,1 sekundy. Toyota chwali się, że auto jest w stanie uciągnąć przyczepę z hamulcem, która waży nawet 1 650 kilogramów.

2022 Toyota RAV4 ADVENTURE
2022 Toyota RAV4 ADVENTURE tył

Stylistycznie RAV4 ADVENTURE charakteryzuje się czarnym grillem, nowymi czarnymi felgami w rozmiarze 19 cali, poszerzonymi nadkolami i lekko zwiększonym prześwitem. Wnętrze wypełnia czarna skóra z pomarańczowymi przeszyciami.

Mamy tutaj też między innymi nowe, projektorowe reflektory LED, które pojawią się we wszystkich RAV4 po faceliftingu, podobnie jak podświetlane przyciski sterujące szybami, porty USB-C, i nowe oświetlenie wnętrza LED.