Tak szybkiego Caymana jeszcze nie widziałeś. To będzie zupełnie nowy model Porsche 718 (wideo)

Już niedługo naszym oczom powinno się ukazać nowe Porsche 911 GT3 RS 992. Jego zamaskowane egzemplarze testowe od dłuższego czasu poruszają się głównie w okolicy Nurburgringu.

530-konna wyścigówka z homologacją drogową będzie posiadała nawet system DRS. Zmienia on docisk tylnej osi, co pozwoli na osiągnięcie wyższej prędkości maksymalnej na prostej drodze.

Tak wygląda nowe Porsche 911 GT3 RS 992 (2022) z bliska. 530 KM i aktywny spojler (wideo)

Jeśli będziesz miał ochotę na najbardziej sportową odmianę Porsche, ale nie stać Cię na topowe 911, producent z Zuffenhausen szykuje dla Ciebie coś tańszego.

Od jakiegoś czasu, na najpopularniejszym niemieckim torze wyścigowym można dostrzec tajemniczą wersję 718 Caymana. Najprawdopodobniej jest to GT4 RS.

Porsche 718 Cayman GT4 RS
Porsche 718 Cayman GT4 RS tył

Według plotek, może on posiadać 4.0 litrową jednostkę 6-cylindrową, która będzie generowała nawet 450 koni mechanicznych. W połączeniu z wieloma usprawnieniami aerodynamicznymi oraz obniżoną masą, osiągami powinien dorównywać mocniejszym Porsche 911.

RWD vs. AWD na mokrym torze. Porsche Cayman GT4 podejmuje rękawice z Audi TT RS (wideo)

Auto powinno się pojawić oficjalnie w nadchodzących miesiącach i najprawdopodobniej będzie to limitowana produkcja. Uczci ona koniec generacji 982.