Jazda 327 km/h bez przedniej szyby. Nie możesz otwierać ust prowadząc tego McLarena (wideo)

Niezwykle bogata kolekcja samochodów, którą tworzy amerykański inwestor Manny Khoshbin, być może już wkrótce powiększy się o kolejny egzemplarz.

Tym razem otrzymał on możliwość przejażdżki najnowszym McLarenem Elva. To wyjątkowe auto charakteryzuje się głównie brakiem szyby przedniej i niespotykanymi wrażeniami z jazdy.

Zgadnij, jaki jest jego ulubiony samochód? Właśnie kupił kolejne dwa egzemplarze (wideo)

Każde wciśnięcie pedału gazu wywołuje nie tylko przeciążenia i wciskanie w fotel, ale dodatkowo obawę o rozbicie głową nadlatujących owadów.

O rozpędzanie się dba 4.0 litrowa turbodoładowana jednostka V8 o mocy 815 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 800 niutonometrów. Pozwala to na sprint do 100 km/h w 2,8 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 327 km/h.

Niedawno McLaren po raz kolejny ograniczył liczbę egzemplarzy, którą zamierza wyprodukować, oraz zaoferował klientom możliwość zamontowania przedniej szyby. Czyżby auto nie cieszyło się odpowiednią popularnością wśród klientów?

McLaren Elva słabo się sprzedaje? Producent kombinuje jak może, oferuje dodatkową szybę

Patrząc na reakcję bohatera załączonego materiału wideo, wystarczy się nim przejechać aby się w nim zakochać i poważnie rozważyć wydanie na niego około 7 milionów złotych.