McLaren Elva słabo się sprzedaje? Producent kombinuje jak może, oferuje dodatkową szybę

McLaren Elva jest na Twojej liście życzeń? Masz ochotę na zakup tego dwumiejscowego speedstera, ale ciągle się zastanawiasz?

Radzimy Ci się pospieszyć. Brytyjski producent znowu stwierdził, że jednak wyprodukuje ich mniej niż obiecał. Początkowo miało ich powstać 399, tak się jednak nie stanie.

McLaren Elva
McLaren Elva tył

Już w kwietniu zeszłego roku McLaren stwierdził, że wyprodukuje jednak tylko 249 egzemplarzy Elvy. Jak widać, nie bardzo jest na nie popyt, więc kolejne 100 McLarenów po prostu nie powstanie. Produkcja została ograniczona do 149 sztuk.

Aby jeszcze bardziej zachęcić klientów do zakupu, McLaren wprowadził opcję zamontowania w aucie podgrzewanej przedniej szyby. Wraz z karbonową obramówką zwiększa masę pojazdu tylko o 20 kilogramów.

McLaren Elva
McLaren Elva wnętrze

McLaren Elva skrywa pod nadwoziem 4.0 litrowe V8 twin turbo, które oferuje 815 koni mechanicznych. Przy masie 1320 kilogramów (już z szybą) pozwala to na piorunujące osiągi.

Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Dziecka? Nowe zestawy od LEGO poniżej 100 złotych

Czas do 100 km/h to tylko 2,8 sekundy. Po kolejnych 4 sekundach rozpędzisz się od 100 do 200 km/h. Ceny zaczynają się od około 6,2 miliona złotych.