Chcesz kupić Mercedesa-AMG GT w 2022 roku? Lepiej od razu poszukaj salonu Aston Martina

Niedawno temu pisaliśmy Ci o problemach z dostępnością pewnych wersji silnikowych Mercedesa. Na 2022 rok planowane są wstrzymania zamówień modeli z 4.0 litrową jednostką benzynową V8.

Wtedy były to tylko plotki, teraz niemiecki producent potwierdził, że niestety to prawda. Na terenie Stanów Zjednoczonych nie kupisz w przyszłym roku większości modeli ze wspomnianym wyżej silnikiem.

W 2022 roku Mercedes-Benz nie sprzeda prawie żadnego samochodu z silnikiem 4.0 V8 (wideo)

Dotyczy to zarówno samochodów Mercedes-Benz jak i Mercedes-AMG. Wyjątkiem jest nowa klasa S, tam bez problemu będziesz mógł zakupić wariant S580, również w wersji Maybach.

Aston Martin Vantage
Aston Martin Vantage

Teraz Aston Martin zabrał głos w tej sprawie. Jak wiadomo nie od dzisiaj, kilka modeli brytyjskiego producenta korzysta dokładnie z tych jednostek produkowanych przez Mercedesa-AMG.

Jak twierdzą, posiadają w magazynach wystarczającą ich ilość, że nie grozi im żaden kryzys. Jeśli zatem chciałbyś kupić w przyszłym roku Mercedesa-AMG GT, od razu kieruj się w stronę salonu Aston Martina.

Aston Martin DBS to już nie Superleggera, a DB11 V8 zyskuje 25 KM. Oto nowości na rok 2022

Dobrą alternatywą może być Aston Martin Vantage z 510 konnym silnikiem, który rozpędza auto do 100 km/h w 3,6 sekundy. Jego ceny w Polsce zaczynają się od około 900 000 złotych.