Tak się czuje policjant w USA, jak wciska gaz do dechy. Ma do dyspozycji silnik 5.7 HEMI (wideo)

Nie wmówisz nam, że ani razu w Twoim życiu nie miałeś momentu, w którym chciałeś zostać policjantem. Z pewnością chociaż przez chwilę pojawiła się w Twojej głowie taka myśl, tuż po tym jak miałeś marzenie o byciu strażakiem.

Pełnienie tej służby wiąże się często z szybką jazdą samochodem uprzywilejowanym, gonieniem przestępców i kierowców przekraczających przepisy.

Ten wóz policyjny ma silnik z Forda GT. Jest najszybszym radiowozem w całej flocie (wideo)

Coraz częściej funkcjonariusze mają do dyspozycji ciekawe radiowozy z mocnymi silnikami. Co prawda daleko nam jeszcze do floty takiej jak w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy w Dubaju, ale naprawdę nasi policjanci nie mogą narzekać.

Zdarzają się takie sytuacje, że możesz stać się właścicielem radiowozu, który skończył już swoją służbę. Oczywiście nie wolno Ci wtedy korzystać z uprzywilejowania, ale posiadanie takiego auta w garażu może być dosyć interesujące.

Legalnie wystartował w zawodach na 1/4 mili gdy nagle w lusterku zobaczył radiowóz (wideo)

Autor jednego z kanałów na YouTube zabrał na przejażdżkę policyjnego Dodge’a Chargera R/T z 2012 roku, z 5.7 litrowym silnikiem V8 HEMI. Chciał sprawdzić na co pozwala 375-konny motor na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń prędkości.