Co za dzik! Toyota GR Yaris brzmi rasowo i jest szybsza po założeniu wydechu Millteka (wideo)

Toyota niedawno zapowiedziała, że zwiększa planowany wcześniej wolumen sprzedaży modelu GR Yaris. To dobra informacja dla osób, które zwlekały z decyzją o zakupie tego genialnego hot hatcha.

Napędzane zaledwie 3-cylindrowym silnikiem autko oferuje kierowcy aż 261 koni mechanicznych i napęd na cztery koła. Zapewnia to genialne prowadzenie i przyspieszenie do 100 km/h w 5,5 sekundy. Nie zabrakło jednak śmiałków, którzy poprawiają osiągi swoich egzemplarzy.

Facet w Toyocie GR Yaris kompletnie odleciał. Mercedesa-AMG wciągnął poboczem (wideo)

Podobnie jak właściciel czarnej Toyoty widocznej na załączonym nagraniu wideo. Wjechanie na hamownię jeszcze seryjnym egzemplarzem dało wynik lepszy niż obiecuje fabryka. Na wykresie można było zobaczyć aż 278 koni mechanicznych i 367 niutonometrów momentu obrotowego.

Po zamontowaniu dedykowanego układu wydechowego marki Milltek powtórzono pomiar. Tym razem komputer wskazał maksymalną moc na poziomie 312 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 412 niutonometrów.

Tym Yarisem już nigdzie nie pojedzie. Toyota przerosła kolejnego mistrza poślizgów (wideo)

Zmiana wydechu poskutkowała oczywiście również poprawą brzmienia silnika. Jego próbkę możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Coś wspaniałego.