Nowy Volkswagen T7 Multivan z 245-konnym silnikiem? Tak wygląda bus w wersji GTI

Jak już pewnie doskonale wiesz, nowy Volkswagen T7 Multivan bazuje na płycie podłogowej MQB znanej na przykład z Volkswagena Golfa czy Skody Octavii.

Daje to możliwości zastosowania w nim napędów znanych z osobowych modeli grupy VAG. Volkswagen będzie oferował w Multivanie 200-konny silnik benzynowy 2.0 TSI, który w nieco mocniejszej odmianie widujemy pod maską Golfa GTI czy Octavii RS.

Oto nowy Volkswagen Multivan T7 (2022). Ma silnik z Golfa GTI o mocy 200 KM. Jest też mocne PHEV

Mamy dla Ciebie wizualizację, jak mógłby wyglądać nowy bus z Wolfsburga, gdyby producent zdecydował się na wyprodukowanie jego usportowionej wersji z 245-konnym napędem.

Za grafikę przedstawiającą Volkswagena T7 GTI odpowiada niezawodny X-Tomi Design. Trzeba mu przyznać, że po raz kolejny genialnie napracował się w programie graficznym.

Volkswagen T7 Multivan GTI
Volkswagen T7 Multivan GTI fot. x-tomi design

Nadwozie T7 przyozdobiono charakterystycznym zderzakiem z kratkami o wzorze plastra miodu, w grillu pojawił się czerwony pasek, a przy obniżonemu zawieszeniu udało się w nadkolach ukryć piękne duże felgi GTI.

Volswagen Golf 8 R Variant bez tajemnic? Producent nawet już go nie kamufluje (wideo)

Niestety szanse na powstanie takiego auta są bliskie zera, ale być może pojawi się kilku fanów marki, którzy na własną rękę przerobią swoje egzemplarze T7.