Nadchodzi jeszcze lepszy GR Yaris. Zamówiłeś już swój egzemplarz? Może lepiej poczekaj (wideo)

W ciągu kilku najbliższych miesięcy powinniśmy być świadkami premiery nowej wersji uwielbianego przez wszystkich Yarisa. Chodzi oczywiście o jego sportową odmianę.

Toyota intensywnie testuje na Nurburgringu bardziej wyczynową odmianę GR Yarisa. Według przecieków i plotek, będzie ona nosiła nazwę Extreme.

W tym wyścigu dane techniczne można wyrzucić na śmietnik. Yaris nokautuje BMW M3 (wideo)

Nie znajdziemy w niej zapewne modyfikacji dotyczących silnika. Nie ma sensu w tak małym aucie zwiększać mocy. 261 koni mechanicznych i przyspieszenie do 100 km/h w 5,5 sekundy jest wynikiem w zupełności wystarczającym.

Spodziewać się możemy z kolei poprawek dotyczących samego prowadzenia tej cywilnej rajdówki. Kilka dodatkowych elementów aerodynamicznych powinny pomóc w uzyskaniu większego docisku, szczególnie tylnej osi.

Możliwe, że z samochodu zostanie usuniętych kilka niepotrzebnych elementów, aby jeszcze bardziej obniżyć masę GR Yarisa.

Facet w Toyocie GR Yaris kompletnie odleciał. Mercedesa-AMG wciągnął poboczem (wideo)

Z pewnością producent zastosuje też trochę zmian w ustawieniach zawieszenia, będzie ono sztywniejsze, dzięki czemu jazda po torze wyścigowym będzie jeszcze łatwiejsza.