W tym wyścigu dane techniczne można wyrzucić na śmietnik. Yaris nokautuje BMW M3 (wideo)

Czy jest sens porównywania aut w wyścigu równoległym, których moc silnika różni się o ponad 80 koni mechanicznych? Oczywiście że tak, rezultat wcale nie musi być oczywisty.

Tutaj do pojedynku ustawiono dwa zupełnie różne samochody, łączy je jedynie sportowe zacięcie. Mają różne silniki, różny rodzaj napędu, a nawet różny rodzaj nadwozia.

Tym Yarisem już nigdzie nie pojedzie. Toyota przerosła kolejnego mistrza poślizgów (wideo)

O pierwszym zawodniku słyszałeś na pewno często w ostatnich miesiącach. To Toyota GR Yaris, z malutkim 1.6 litrowym silnikiem R3 o mocy 261 koni mechanicznych. Dużą przewagę daje mu zdecydowanie napęd na 4 koła i niska masa 1280 kilogramów.

Tuż obok stanęło nieco starsze BMW M3 e46. Pod jego maską zamontowano 3.2 litrowy silnik R6 generujacy 343 konie mechaniczne. Napęd na tył i manualna 6-stopniowa skrzynia nie pomagają w szybkim starcie spod świateł. Do tego dochodzi wysoka masa 1470 kilogramów.

Facet w Toyocie GR Yaris kompletnie odleciał. Mercedesa-AMG wciągnął poboczem (wideo)

Według danych technicznych BMW M3 powinno być szybsze, ponieważ przyspiesza do 100 km/h w 5,2 sekundy, gdzie Toyocie powinno to zająć o 0,3 sekundy dłużej. W załączonym materiale wideo możesz zobaczyć rzeczywisty rezultat.