Trzy Mercedesy-AMG na torze wyścigowym. Czy najmocniejszy będzie najszybszy? (wideo)

Mamy dla Ciebie porównanie trzech modeli Mercedesa-AMG. Różnią się od siebie mocą, rodzajem nadwozia oraz ceną. Kręty tor wyścigowy zweryfikuje, który z nich jest najszybszy.

Najtańszą opcją w zestawieniu jest Mercedes-AMG A45 S 4MATIC+. Jego 2.0 litrowy silnik 4-cylindrowy oferuje 421 koni mechanicznych i przyspieszenie do setki w 3.9 sekundy. Auto w podstawowej wersji kosztuje 262 600 złotych.

Facet w Toyocie GR Yaris kompletnie odleciał. Mercedesa-AMG wciągnął poboczem (wideo)

Trochę droższym autem, które co prawda wycofano już z oferty, jest Mercedes-AMG C 63 S. Pod maską zamontowano tam silnik 4.0 V8 o mocy 510 koni mechanicznych. W polskich salonach kosztował około 400 000 złotych.

Najdroższą gwiazdą pojedynku jest Mercedes-AMG GT R, którego 4.0 litrowy silnik V8 generuje aż 585 koni mechanicznych. W salonie trzeba za niego zostawić minimum 846 500 złotych.

Większa moc to pewne zwycięstwo? Zobacz walkę dwóch Mercedesów-AMG 45 S (wideo)

Aby trochę wyrównać szanse wszystkim zawodnikom, różnica między startami od najsłabszego do najmocniejszego wynosiła 4 sekundy. AMG GT R musiał więc w ciągu jednego okrążenia nadrobić aż 8 sekund do startującego jako pierwszy AMG A45 S.