Ten Mercedes kręci się do 11 tysięcy obrotów. Mamy kolejne nagrania z toru testowego (wideo)

Oficjalna premiera oraz pierwsze dostawy do klientów nowego Mercedesa-AMG One zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo pierwsi szczęśliwcy postawią w swoim garażu namiastkę Formuły 1 w cywilnym wydaniu.

Producent nadal jest w fazie testowania i wciąż można zobaczyć zakamuflowane egzemplarze w okolicy Nurburgringu. Kierowcy testowi pokonują okrążenia coraz agresywniej rozkręcając 1.6 litrowe V6 do 11 tysięcy obrotów.

Oto nowy Mercedes AMG. Ma 1000 KM i silnik… 1.6 l. Dalej będziesz śmiał się z 1.0 w Focusie?

1000-konny napęd składający się z 6-cylindrowego silnika oraz elektrycznych wspomagaczy z pewnością będą w stanie niedługo ustanowić nowe rekordy na słynnym niemieckim torze wyścigowym.

Jak możemy zobaczyć na jednym z ujęć, auto wyposażone będzie w pneumatyczne zawieszenie. Po wjechaniu na tor kierowca na chwilę zatrzymał się, aby zwiększyć prześwit. Być może był to sprawdzian jak auto zachowuje się w takim trybie.

Jedziesz sobie spokojnie 95 km/h, a tu Mercedes-AMG przelatuje grubo ponad 300 km/h (wideo)

Mercedes-AMG zbuduje tylko 275 egzemplarzy tego samochodu. Cena każdego z nich zaczyna się od około 10 milionów złotych. Jak możesz się spodziewać, klientów nie brakuje.