Oto nowy Mercedes AMG. Ma 1000 KM i silnik… 1.6 l. Dalej będziesz śmiał się z 1.0 w Focusie?

Mercedes-AMG cały czas pracuje nad nowym supersamochodem Project One. Testy na torach trwają już od dłuższego czasu, jednak teraz po raz pierwszy udało się uchwycić produkcyjny egzemplarz na drodze publicznej.

Zdjęcia pochodzą ze Stanów zjednoczonych. Przyłapano tam ledwo zamaskowany egzemplarz w obstawie Mercedesa-AMG G 63, którego pasażerowie czuwali nad bezpieczeństwem supersamochodu AMG.

Pod maską każdego z 275 egzemplarzy Mercedesa-AMG Project One znajdziemy silnik wyciągnięty z Formuły 1. 1.6 litrowa jednostka V6 ma generować ponad 1000 koni mechanicznych i zapewniać przyspieszenie do 100 km/h poniżej 3 sekund.

Mercedes-AMG Project One
Mercedes-AMG Project One – tył. fot. Autoevolution.com

Największe wrażenie z pewnością robi płetwa rozciągająca się nad tylną częścią niskiego nadwozia. Widzimy też charakterystyczne światła do jazdy dziennej ukryte w zderzaku oraz spory wlot powietrza na dachu pomagający chłodzić wyczynowy silnik.

Każdy z egzemplarzy kosztował ponad 10 milionów złotych i prawdopodobnie wszystkie już zostały sprzedane. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nawet w Polsce pojawi się nie jeden, a kilka egzemplarzy tego modelu. Pierwsze dostawy do klientów mają się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku.

Mercedes-AMG Project One
Mercedes-AMG Project One – przód. fot. Autoevolution.com