Oto Maybach dla oszczędnych. Model S480 z sześciocylindrowym silnikiem spali dużo mniej

Chiński rynek samochodów luksusowych kwitnie w najlepsze, czego dowodem może być poszerzenie oferty Mercedesa. Wprowadza on tam kolejną odmianę Mercedesa-Maybacha Klasy S z silnikiem 6-cylindrowym.

Mercedes-Maybach S480 to produkt skierowany do „początkujących” biznesmenów, lub tych którzy starają się uciekać od wysokich podatków. Pod jego maską zamontowano 3.0 litrowy silnik wspomagany przez układ miękkiej hybrydy. Łączna moc zestawu to 367 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego.

Mercedes-Maybach S480
Mercedes-Maybach S480 – przód
Mercedes-Maybach S480
Mercedes-Maybach S480 – tył

Takie parametry pozwolą na przyspieszenie do 100 km/h w 5.8 sekundy oraz rozpędzenie się do 250 km/h. Rzadsze będą natomiast wizyty na stacjach benzynowych, ponieważ średnie spalanie powinno wynosić około 8.5 litra na każde 100 kilometrów. To dużo mniej niż w pozostałych odmianach Maybacha z 8- i 12-cylindrowymi silnikami.

Poza mniejszym silnikiem, nie można nazwać tego auta „Maybachem dla ubogich”. Wewnątrz bowiem znajdziemy tej samej jakości materiały i taki sam poziom wyposażenia. Skóra, drewno, aluminium – tego z pewnością nie zabraknie. Cena wersji podstawowej w Chinach to równowartość około 830 tysięcy złotych.

Mercedes-Maybach S480
Mercedes-Maybach S480 – bok