Nowa Dacia Logan (2021) wyceniona w Polsce. Ile kosztuje? Potężny wzrost cen

Dacia Logan (2020) na dobre zagościła się w polskich salonach sprzedaży marki. Importer ujawnił polski cennik modelu, który na naszym rynku startuje od 52 900 złotych. Jest to wzrost o ponad 17 000vzłotych w porównaniu do poprzednika. Oto kolejny dowód na to, że ceny samochodów ciągle rosną i nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał się zatrzymać.

Wzrost ceny jest jednak nie tylko spowodowany inflacją, coraz surowszymi normami emisji spalin i brakiem części do produkcji samochodów. Logan jest także znacznie lepiej wykonany. Materiały wykończeniowe są lepszej jakości, natomiast wyposażenie standardowe jest bogatsze.

Dacia Logan (2020), tył
Dacia Logan (2020), tył

Za nieco ponad 50 tysięcy złotych klient wyjedzie z salonu egzemplarzem wyposażonym w silnik benzynowy TCe o pojemności 1.0 l i mocy 100 koni mechanicznych. Co istotne, model ten został wyposażony w instalację LPG i na razie nie ma możliwości rezygnacji z tego rozwiązania.

> Ile kosztuje nowa Dacia Sandero (2021)? W polskim cenniku po raz pierwszy Sandero z automatem

Podstawowe wyposażenie nowego Logana obejmuje m.in. wielofunkcyjną kierownicę, światła ledowe, komputer pokładowy, centralny zamek, elektryczne szyby z przodu, kilka zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, a nawet przyciemniane tylne szyby. Co istotne, w bazowej wersji brakuje klimatyzacji.

Dacia Logan (2020), wnętrze
Dacia Logan (2020), wnętrze

Manualna klimatyzacja pojawia się dopiero w wersji Comfort za dodatkowe 3500 złotych. W tej cenie klient otrzymuje również czujniki świateł i deszczu oraz 8-calowy ekran dotykowy.

W następnych miesiącach na pewno zadebiutują nowe wersje silnikowe.