Tak wygląda zderzenie ze słupem przy 100 km/h. Nie masz żadnych szans na przeżycie (wideo)

Dekra znana jest z organizowania pożytecznych testów, które uświadamiają kierowców, jakie konsekwencje przynosi nieodpowiedzialna jazda samochodem. Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć skutki zderzenia samochodu z autobusem przy 208 km/h, a teraz pokazujemy znacznie popularniejszy w prawdziwym życiu scenariusz uderzenia w słup.

Do tego testu wykorzystano Peugeota 406 w wersji kombi. Francuski model produkowany od 1995 roku do 2008 w czterech różnych zakładach produkcyjnych był oferowany m.in. z silnikiem V6 o pojemności 2.0 l i mocy 207 koni mechanicznych.

W standardowych testach zderzeniowych Peugeot 406 zdobył trzy na pięć możliwych gwiazdek. A jak w praktyce wygląda zderzenie ze słupem?

Utracił hamulce przed ostrym zakrętem przy 200 km/h. Dokonał cudu, żeby się nie roztrzaskać (wideo)

Test na załączonym materiale filmowym został przeprowadzony przy prędkości 100 km/h. Rozpędzone przez maszynę kombi pod wybranym przez specjalistów kątem uderzyło w słup. W efekcie samochód został dosłownie przecięty w pół. W prawdziwym życiu nie ma żadnych szans, żeby ktokolwiek z pasażerów przeżył podobną katastrofę.