Tak jeździ Audi RS E-Tron GT po autostradzie. Przyspieszenie 100-200 km/h robi wrażenie (wideo)

Jeśli najnowszy elektryczny model Audi, które bazuje na Porsche TaycanRS E-Tron GT – nie przypadł ci do gustu, to być może przekonujące będzie dla ciebie przyspieszenie elektryka z Ingolstadt. Jest na co popatrzeć, tym bardziej, że auto napędzają aż dwa silniki elektryczne.

Łączna moc pierwszej w historii „RSki” wynosi 598 koni mechanicznych lub nawet 645 koni mechanicznych w trybie overboost. W połączeniu z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 830 Nm, jednostki elektryczne pozwalają rozpędzić samochód do pierwszej setki w czasie 3,3 sekundy oraz osiągnąć prędkość maksymalną 260 km/h.

> Stało się! Oto pierwsze elektryczne Audi RS E-Tron GT (2022): jest tańsze od Taycana, cena modelu od 366 tys.

Najbardziej imponuje czas przyspieszenia 100-200 km/h, które wynosi zaledwie 7,05 sekundy. Pamiętaj, że mówimy o limuzynie. Dla porównania, Audi RS7 potrzebuje ponad sekundę więcej czasu na taki sam wyczyn (8,2 sekundy).

> Audi RS6 to szybki wóz, ale z tymi „kozakami” jest bez szans (wideo)

Co więcej, pomiary na załączonym materiale filmowym zostało wykonane na egzemplarzu wyposażonym w opony zimowe. Czasy przyspieszeń mogą zmienić się tylko na korzyść Audi, gdy zostaną powtórzone na sportowych oponach letnich.