Hyundai Elantra N (2022) testowany na torze Nurburgring: mocniejsza wersja o mocy 280 KM

i30 N oraz ostatnio zaprezentowane i20 N nie będą jedynymi sportowymi modelami w ofercie koreańskiego producenta. Na słynnym niemieckim torze Nurburgring szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać zakamuflowany egzemplarz kolejnego modelu z serii „N”. Hyundai zaproponuje tym razem Elantrę N, która otrzyma nowy bodykit i dużo większe koła.

Szczegóły na temat kwestii mechanicznej nie zostały ujawnione przez Hyundaia, ale według naszych źródeł pod maskę trafi czterocylindrowy silnik o pojemności 2.0 l i mocy 250 koni mechanicznych oraz 353 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dla poszukujący mocniejszych wrażeń powstanie wersja „Performance” o mocy 280 koni mechanicznych oraz 392 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

> Hyundai i20 N (2021): 204 KM i „Launch Control” w standardzie za mniej niż 90 tysięcy złotych?

Cała moc będzie przekazywana wyłącznie na przednią oś za pomocą 6-biegowej przekładni manualnej lub nowej 8-stopniowej skrzyni automatycznej dwusprzęgłowej DCT.

> Hyundai i30 N po liftingu (2021) zaprezentowany: wersja Performance zyskała +5 KM

Hyundai Elantra w formie obecnej generacji kosztuje w Polsce od 67 tysięcy złotych (105 tysięcy złotych w najlepiej wyposażonej wersji Premium). W tej cenie otrzymujemy podstawowo wyposażony egzemplarz z silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 l i mocy 128 koni mechanicznych. Jest to aktualnie jedyna i najmocniejsza dostępna jednostka benzynowa w Elantrze.

Kiedy debiut Elantry N? Hyundai opublikował już pierwszy zwiastun modelu we wrześniu, co sugeruje premierę w najbliższych miesiącach. Najbardziej prawdopodobny jest debiut na początku 2021 roku jako model 2022.