Cupra Leon (2020) z polskim cennikiem: ile kosztuje Cupra z napędem plug-in hybrid?

Cupra Leon został oficjalnie zaprezentowany już na początku 2020 roku, ale przez opóźnienia spowodowane pandemią koronawirusa pierwsze egzemplarze do polskich salonów zaczynają zjeżdżać dopiero teraz. Ile kosztuje nowa Cupra Leon (2020)? Przypomnijmy, że auto nie występuje już pod logiem Seata. Leon jest drugim modelem Cupry, który został wprowadzony jako model osobnej marki, powołanej do życia w 2018 roku.

Na początku sprzedaży oferowana będzie wyłącznie wersja hybrydowa typu plug-in, czyli wariant wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1.4 l połączony z jednostką elektryczną i akumulatorem litowo-jonowym o łącznej mocy 245 koni mechanicznych.

> Cupra Leon 2020 oficjalnie: już nie pod logiem SEATa (zdjęcia, dane techniczne)

Ceny Cupry Leona (2021) startują w Polsce od 155 900 złotych za wersję hatchback oraz 159 500 złotych za bardziej praktyczny wariant Sportstourer. Do wersji kombi należy więc dopłacić niecałe 4000 złotych. Ceny modelu benzynowego zostaną ujawnione w późniejszym terminie, zaraz przed rynkowym debiutem w 2021 roku.

Cupra Leon 2020 Cupra Leon 2020 Cupra Leon ST 2020 Cupra Leon ST 2020

Cupra Leon w wersji PHEV przyspiesza do pierwszej setki w czasie 6,7 sekundy (7 sekund w przypadku wersji kombi) i maksymalnie rozpędza się do 225 km/h. W modelu hybrydowym typu plug-in najbardziej istotny jest jednak zasięg elektryczny, który wynosi od 54 kilometrów do nawet 59 kilometrów według standardów WLTP. Ładowanie z gniazdka domowego 230V trwa sześć godzin, o dwie i pół godziny dłużej niż przy użyciu Wallboxa.

Cupra Leon 2020

Cupra Leon 2020

Cupra Leon w wersji standardowej jest wyposażony w wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, w tym w tempomat z ogranicznikiem prędkości, system automatycznego hamowania, system wykrywania pieszych i rowerzystów czy liczne systemy asystujące kierowcę podczas jazdy. Nie brakuje również kompletu poduszek powietrznych, kamery cofania, trzystrefowej klimatyzacji oraz 10-calowego ekranu do sterowania funkcjami systemu informacyjno-rozrywkowego. Warto również zwrócić uwagę na pełnie oświetlenie ledowe, sportowe zawieszenie, kubełkowe fotele, system bezkluczykowy oraz oświetlenie ambientowe.

Kiedy rozpocznie się sprzedaż hybrydowego Leona Cupry? Cupra Leon (PHEV) trafi do sprzedaży w listopadzie. Zainteresowani modelem benzynowym muszą poczekać do przyszłego roku.