Volkswagen Golf Variant (2020) i VW Golf Alltrack: nowa generacja jest sporo większa od poprzedniej

Volkswagen oficjalnie zaprezentował Golfa Variant (2020) i Golfa Alltrack ósmej generacji. Najistotniejszą informacją dla nabywców bardziej praktycznej wersji Golfa będzie z pewnością ilość miejsca w kabinie, dlatego od tej zaczniemy. Ta znacząco urosła – aż o 6,6 cm w porównaniu do poprzedniej generacji. Nowy Volkswagen Golf Variant mierzy 4633 milimetrów długości, 1780 milimetrów szerokości oraz 1450 milimetrów wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2686 milimetrów. Przestrzeń bagażowa wzrosła „tylko” z 605 litrów do 611 litrów, ponieważ główną uwagę inżynierowie poświęcili przestrzeni dla pasażerów. Dla formalności, po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń bagażowa wzrasta do 1642 litrów.

Nowy Volkswagen Golf Variant będzie oferowany z tą samą gamą jednostek napędowych, które są dostępne w hatchbacku. Mowa o silnikach eTSI i TDI o mocach od 110 koni mechanicznych do 150 koni mechanicznych. W niedalekiej przyszłości Volkswagen wprowadzi do ofertęytakże Golfa R Variant 2020, który będzie napędzany motorem benzynowym o pojemności 2.0 l i mocy 333 koni mechanicznych.

Volkswagen Golf Alltrack 2020 – maksymalnie uciągnie dwie tony

Golf Alltrack to uterenowiona wersja Golfa Variant. Auto ma zwiększony prześwit, element ochronne wykonane z tworzywa sztucznego oraz napędem na cztery koła w standardzie. Producent podaje, że nowy Golf Alltrack może pociągnąć ładunek do dwóch ton, ale nie ujawniono listy dostępnych silników pod maską.

> Zdjęcia nowego Volkswagena Golfa R Mk8 (2021): będzie mocniejszy od Audi S3?

Sprzedaż nowego Golfa Variant oraz Golfa Alltrack rozpocznie się pod koniec 2020 roku (według naszych źródeł będzie to pierwsza połowa listopada).