Dacia Duster w wersji Cabrio? Rumuńska firma udowodnia, że Evoque Cabrio może kosztować znacznie mniej

AutoK9 to rumuńska firma, której główną pasją jest… przedstawianie niestandardowych przeróbek modeli Dacii. Najnowszą propozycją inżynierów AutoK9 jest Dacia Duster pierwszej generacji przerobiona na wzór Range Rovera Evoque Cabrio i Volkswagena T-Roc Cabrio.

Podstawą do stworzenia tego konkretnego egzemplarza był samochód powypadkowy, który w czasie czterech miesięcy stał się idealnym modelem na lato. Według firmy koszt przekształcenia modelu sięgnął 30000 euro, czyli ponad 120 tysięcy złotych. To kwota znacznie większa, niż należy dzisiaj wyłożyć za najnowszą generację modelu, w dodatku najlepiej wyposażoną.

Dacia Duster Cabrio
Dacia Duster Cabrio

Na co składa się cena? Przede wszystkim tylne drzwi zostały usunięte, rama konstrukcji została wzmocniona, a przednie drzwi są bezramkowe. Pojawiły się również nowy grill, światła przeciwmgielne, większe koła i wiele zmian wewnątrz (ekran dotykowy na wzór Tesli, nowe fotele, drewniana tapicerka przypominająca pokład jachtu).

Dacia Duster Cabrio
Dacia Duster Cabrio
Dacia Duster Cabrio
Dacia Duster Cabrio
Dacia Duster Cabrio
Dacia Duster Cabrio

Należy przyznać, że niewiele ponad 100 tysięcy złotych za tak ekskluzywnie wyposażonego SUV-a z otwieranym dachem to bardzo atrakcyjna cena.

> Dacia Duster 1.5 dCi 110 KM – nasz test modelu pierwszej generacji