Czy SUV Lamborghini w pojedynku na prostej może równać się z tradycyjnymi modelami Lamborghini? Urus vs. Aventador i Huracan

Każde Lamborghini jest szybkie oraz potężne i co do tego na pewno nikt nie ma wątpliwości. Filarem sprzedaży włoskiej marki nie są jednak „prawdziwe” supersportowe modele z krwi i kości, a SUV, który wielokrotnie udowadniał na naszym blogu, że potrafi stawić czoła mocniejszym rywalom. Zastanawiałeś się jak Urus wypada w stosunku do Aventadora czy Huracana?

Lamborghini Urus waży 2,2 tony i ma najmniejszy pod względem litrażu silnik z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 4,0 l i mocy 641 koni mechanicznych oraz 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka została opracowana przez Audi i można ją znaleźć również pod maską m.in. modeli RS6 Avant i RS7.

> Czy nowe Audi RS6 Avant jest szybsze od Lamborghini Urus? Ten sam silnik, to samo przyspieszenie „na papierze”

Lamborghini Aventador ma największy silnik w tym pojedynku. Motor V12 za plecami kierowcy generuje 740 koni mechanicznych i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Samochód jest też sporo lżejszy od Urusa – waży niecałe 1,6 tony. Warto dodać, że mówimy o wersji Aventador SV Roadster.

> Jeep zmierzył się z Lamborghini: walka trwała do samego końca (drag race)

Lamborghini Huracan Performante jest najlżejsze w stawce – waży niecałe 1,4 tony – i napędza je jednostka V10 o pojemności 5,2 l i mocy 631 koni mechanicznych oraz 601 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ten sam motor znajduje zastosowanie w Audi R8 V10 Plus.

Jesteś ciekawy, który z „byków” wygrał pojedynek drag race? Spojler: zwyciężył ten, który od razu wysunął się na prowadzenie.