Suzuki planuje pięciodrzwiową wersję modelu Jimny

Standardowa wersja Suzuki Jimny oferowana jest wyłącznie w trzydrzwiowej wersji z silnikiem o pojemności 1.5 l. Najnowsze doniesienia mówią jednak o planowej wersji pięciodrzwiowej: na razie tylko na rynek indyjski, ale niewykluczone w przyszłości są również inne rynki, w tym europejskie.

Jeśli pięciodrzwiowe Suzuki Jimny powstanie to będzie miało naturalnie większy rozstaw osi niż model trzydrzwiowy, aby stworzyć w kabinie więcej miejsca dla pasażerów. Moc w modelu przeznaczonym na rynek indyjski będzie pochodziła z silnika o pojemności 1.5 l i mocy 102 koni mechanicznych. W Europie z taką samą jednostkę oferowana jest trzydrzwiowa wersja Jimny, ale nie spełnia najnowszych norm emisji spalin, które wejdą w życie w 2021 roku. I choć byłoby to zastosowanie sprzeczne z charakterem auta, w Europie Suzuki mogłoby wprowadzić pod maskę turbodoładowany, bardziej ekologiczny silnik benzynowy.

Przypomnijmy, że ponieważ europejski model nie spełnia surowych norm, firma planuje przekształcić Jimny w pojazd dostawczy bez tylnych siedzeń, aby terenówka nie była objęta tymi przepisami.

Suzuki Jimny w Polsce startuje od 77.900 złotych. Wersja pięciodrzwiowa byłaby droższa przynajmniej o kilka tysięcy złotych.

Pięciodrzwiowe Suzuki Jimny
Pięciodrzwiowe Suzuki Jimny – wizualizacja Kolesa.ru