Nowa Toyota Yaris IV 2020: ile kosztuje w przedsprzedaży? (polski cennik, silniki, zdjęcia)

Toyota Motor Poland poinformowała o wprowadzeniu do oferty Yarisa czwartej generacji. Nowy Yaris powstał na nowej platformie TNGA, która według producenta oferuje lepsze właściwości jezdne i więcej przestrzeni dla pasażerów. TMPL chwali się również wydajniejszym napędem hybrydowym czwartej generacji o zwiększonej mocy.

Toyota Yaris w wersji hybrydowej – jaki silnik?

Czwarta generacja napędu hybrydowego składa się z nowego silnika trzycylindrowego o pojemności 1.5 l Dynamic Force o łącznej mocy 114 koni mechanicznych. Taka moc pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 10,3 sekundy.

Oprócz wariantu hybrydowego dostępne są opcje dla tradycjonalistów. Mowa o dwóch jednostkach benzynowych o pojemnościach 1.0 l i mocy 72 koni mechanicznych (wyłącznie z pięciobiegowym manualem) oraz 1.5 l o mocy 121 koni mechanicznych (mocniejszy silnik może współpracować z sześciobiegową przekładnią manualną lub automatyczną CVT).

Nowa Toyota Yaris 2020 – ile wersji będzie dostępnych?

Toyota oferuje nowego Yarisa w pięciu wersjach wyposażenia. Podstawowa wersja o nazwie Active oferuje m.in. system multimedialny Toyota Touch 2 z kolorowym ekranem dotykowym o rozmiarze 7-cali, dwa głośniki, funkcję Bluetooth, możliwość sparowania systemu za pomocą Android Auto oraz Apple CarPlay i klimatyzację manualną. Warto dodać, że klimatyzacja automatyczna oferowana jest w standardowej wersji wyposażonej w napęd hybrydowy.

Nowy Yaris o mocy 260 KM (zobacz)

Toyota GR Yaris 2020
Toyota GR Yaris 2020

Toyota bardzo chwali się nowymi systemami bezpieczeństwa. Każdy Yaris został wyposażony w następujące systemy: układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, system rozpoznawania znaków drogowych, automatyczne światła drogowe, układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, asystent utrzymywania w pasie ruchu, adaptacyjny tempomat, system eCall, system wykrywania zmęczenia kierowcy i nowość: poduszki powietrzne między kierowcą i pasażerem.

Ile kosztuje podstawowa Toyoty Yaris 2020? Yaris Active

Polski cennik zaczyna się od ceny 58.900 złotych za wersję Active z silnikiem 1.0 l. Wersja hybrydowa została wyceniona na przynajmniej 76.900 złotych.

Toyota Yaris Comfort 2020 – ile kosztuje i jakie dodatki?

Druga wersja Comfort oferuje dodatkowo kamerę cofania, cztery zamiast dwóch głośników, światła przeciwmgielne, inteligentne wycieraczki oraz skórzaną kierownicę i gałkę do zmiany biegów pokrytą skórą. Nowy Yaris Comfort 2020 kosztuje 59.900 złotych z najsłabszym silnikiem lub 77.900 złotych w wersji hybrydowej.

Toyota Yaris Selecton Elegant i Selection Style

Następne wersje kosztują od 74.900 złotych. Ich główną cechą rozpoznawczą jest dwukolorowe nadwozie bez dopłaty i pełne światła ledowe. Jest też inteligentny kluczyk, dwustrefowa klimatyzacja czy przycisk Start zamiast wejścia na kluczyk.

Toyota Yaris Premiere Edition 2020

Najdroższa wersja w ofercie to Premiere Edition. Ma wszystko to, co jest w słabszych wersjach i dodatkowo charakteryzuje się czerwonym lakierem o nazwie Tokyo Fusion, czarnym dachem Night Sky Black i 17-calowymi obręczami. Yaris Premiere Edition kosztuje 75.900 złotych za wersję z silnikiem 1.5 l lub 89.900 złotych za odmianę hybrydową. Dopłata do automatu dla silnika benzynowego wynosi dodatkowo 5 tysięcy złotych.