Volkswagen pokaże elektryczny model sportowy z serii ID? To może być też nowe Audi TT

Volkswagen podobno mocno zastanawia się nad stworzeniem sportowego modelu, który będzie napędzany wyłącznie silnikiem lub silnikami elektrycznymi. Taka wariacja powstanie na płycie podłogowej MEB, która stanowi podstawę elektrycznych modeli ID. Jeśli elektryczny samochód sportowy Volkswagena zostanie zatwierdzony, może zwiastować również w pełni elektryczne nowe Audi TT.

Autocar twierdzi, że VW przeprowadziło już serię badań projektowych. Brytyjczycy twierdzą również, że sportowy elektryczny model Volkswagena wykorzysta „nowy akumulator o wysokiej wydajności”. Ta sama bateria trafi również do wszystkich innych elektrycznych modeli grupy VW w przyszłości.

„Zaczynamy pracować nad akumulatorami do samochodów sportowych” – powiedział Sven Smeets, dyrektor dywizji Motorsportu Volkswagena.

Doniesienie są mocno wiarygodne, biorąc pod uwagę nie tylko obecnie panujący trend w motoryzacji, który zamienia wszelkie spalinowe modele w zelektryfikowane, ale również opierając się na informacji podanej przy okazji wcześniejszej premiery elektrycznego Golfa eR1, która zapowiada go jako „ambasadora przyszłych samochodów Volkswagena”.

Sportowy Volkswagen ID prawdopodobnie zadebiutuje za około pięć lat, zarówno w wersji roadster, jak i coupe. Spodziewać się można standardowego wariantu z napędem tylko na tylne koła, podczas gdy najszybsze modele otrzymają napęd na obie osie.