Tak wygląda przyszłość VW Golfa R: elektryczny 680-konny model koncepcyjny

Volkswagen Golf eR1 to całkowicie elektryczny model koncepcyjny kompaktowego hothatcha. Jest to jednak samochód na tyle wyjątkowy, że został przez włodarzy z Wolfsburga mianowany „ambasadorem przyszłych sportowych modeli VW R”.

Golf eR1 to pojazd elektryczny z napędem na wszystkie koła. Powstał na platformie poprzedniej generacji Volkswagena Golfa i ma mnóstwo elementów charakterystycznych dla samochodów wyścigowych, w tym ogromny tylny spojler i poszerzone błotniki. W rzeczywistości eR1 nie został zbudowany zgodnie z żadnymi przepisami wyścigowymi, ale też nie został przygotowany do ścigania się.

Zwiastuje modele Volkswagena R w przyszłości

Według szefa dywizji Volkswagena R – Josta Capito – koncept powstał w celu zdobycia doświadczenia z samochodami z napędem elektrycznym i wykorzystaniu go w produkcji seryjnej. Jego układ napędowy może być ściśle powiązany z modelem wyścigowym ID.R, który ma dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 680 KM. Nie możemy być jednak tego pewni, ponieważ Volkswagen oficjalnie o tym nie wspomina.

Volkswagen w ostatnich miesiącach bardzo przykłada się do prezentowania oraz produkcji modeli elektrycznych. Golf R prędzej czy później również przyjmie tę technologię w wersji produkcyjnej. Jeśli będzie miał 680 KM? Czemu nie?