Drugą ciekawą premierą podczas dzisiejszej prezentacji Hyundaia w Dusseldorfie, po modelu i30 N, jest Hyundai i30 Fastback.

2018 Hyundai i30 Fastback

Dzięki o 30 milimetrów niższemu nadwoziu oraz opadającej linii dachu mamy do czynienia z bardzo ciekawym stylistycznie autem. Klapa bagażnika ze zintegrowanym spoilerem i nieco inny przedni zderzak również powinny się Wam spodobać.

Aby nadać Hyundaiowi i30 Fastback trochę więcej sportowego charakteru zastosowano tu sztywniejsze zawieszenie. Na liście silników dostępnych w ofercie znajdziemy benzynowe: 1.0 o mocy 120 KM i 1.4 o mocy 140 KM, oraz wysokoprężne 1.6 o mocy 110 KM lub 135 KM. Wszystkie silniki, oprócz 1.0, dostępne są zarówno z 6-stopniową skrzynią manualną lub 7-stopniowym automatem.

W samochodzie znajdziemy sporo systemów bezpieczeństwa, takich jak samodzielne hamowanie awaryjne, system wykrywający zmęczenie kierowcy, automatyczne światła drogowe czy system utrzymywania pasa ruchu.

Hyundai i30 Fastback również pojawi się w sprzedaży pod koniec 2017 roku, z pewnością z nieco wyższą ceną niż za standardowego hatchbacka.