Opel Insignia Grand Sport (2017). Kapitalnie wygląda w tym kolorze

Opel pokazał nam w końcu Insignię nowej generacji. Tym razem do nazwy dodano człon Grand Sport. Wizualnie auto urosło, jest dłuższe, szersze, ale także niższe. Dynamiczna sylwetka powinna się spodobać każdemu, tak jak w przypadku bardzo dobrze sprzedającej się poprzedniczki.

Auto zostało zbudowane na nowej platformie, co pozwoliło między innymi na uzyskanie jeszcze większej przestrzeni wewnątrz. Co ważniejsze, Insignia jest teraz lżejsza aż o 175 kilogramów. Jak wiemy, wysoka masa była bolączką aktualnie sprzedawanej generacji.

Nowy Opel Insignia Grand Sport

Nie mamy jeszcze niestety żadnych oficjalnych informacji na temat jednostek napędowych. Możemy się jedynie spodziewać szerokiej gamy turbodoładowanych silników o pojemności 2 litrów o mocy do 250 KM. Planowane jest także wprowadzenie nowej 8-stopniowej przekładni automatycznej.

Insignia GrandSport ma być oferowana także z nowym napędem na cztery koła i odświeżonym systemem FlexRide, który pozwala dostosować charakter auta do upodobań kierowcy. Oczywiście Opla będzie można wyposażyć w LEDowe reflektory IntelliLux, asystenta pasa ruchu, wyświetlacz Head-Up, czy podgrzewane wszystkie fotele.

Opel Insignia Grand Sport zostanie pokazany publiczności już w Marcu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.