Nowy Nissan Micra 2017 oficjalnie

Siedem lat po debiucie czwartej generacji modelu, Nissan zaprezentował nową Micrę. Japoński mały hatchback jest przede wszystkim większy – co pozytywnie odbiło się na przestrzeni wewnątrz. Całość została oparta na najnowszej technologii i napędzana jest wyłącznie ekonomicznymi jednostkami napędowymi.

Nowa Micra będzie oferowana z 10 nowymi i żywymi kolorami oraz innymi opcjami, które pozwolą na stworzenie pojazdu w 125 różnych konfiguracjach. Kierowca znajdzie dla siebie odpowiednią pozycję za sprawą dużo większej możliwości regulacji siedzenia oraz w pełni regulowanej kierownicy, a nawet optymalnego rozmieszczenia pedałów. Wewnątrz pojawi się m.in. system nagłośnieniowy Bose (6 głośników), infotaimnemt współpracujący z 7-calowym ekranem dotykowym (kompatybilnym z Siri i Apple CarPlay) oraz unikalny design deski rozdzielczej. Wszystkie materiały wykończeniowe są lepszej jakości, natomiast Nissan z góry założył, że będzie to dobrze wykonany samochód. Dlatego też zdecydowano się na przeniesienie produkcji z Indii do Francji.

Pod maskę trafi m.in. 0,9 l silnik trzycylindrowy turbo o mocy 90 KM oraz 1,5 l diesel o tej samej mocy. Oferta zostanie w przyszłości poszerzona także o 1,0 l wolnossący wariant o mocy 73 KM.

Nowa Micra, która została oparta na platformie CMF, wejdzie do sprzedaży prawdopodobnie w marcu 2017 roku.