Zakryłem znaczki i pokazałem znajomym. Nikt nie zgadł co to za marka, a znasz ją doskonale

Dla producenta samochodów z Wolfsburga, choć nie tylko dla niego, chiński rynek jest piekielnie ważny. Wiele marek stara się tam zaistnieć i nawet modernizuje swoją gamę w taki sposób, aby zadowolić tamtejszych klientów. Targi motoryzacyjne w Pekinie są miejscem wielu premier i jedna z nich wywołała niemałe zamieszanie. Doskonale znana nam marka zaprezentowała samochód koncepcyjny, który zapowiada nowy język stylistyczny. Na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać z jakim autem mamy do czynienia.

  • Volkswagen ID.CODE to zapowiedź nowego języka stylistycznego
  • Koncept jest elektrycznym SUV-em pozwalającym na autonomiczną jazdę na poziomie 4
  • Do 2030 roku Volkswagen wprowadzi na chiński rynek ponad 30 nowych modeli
  • Będą to nie tylko elektryki, ale również hybrydy PHEV i auta spalinowe

Żeby upewnić się, że nie tylko ja mam z tym problem, zakryłem logotypy producenta na jednym ze zdjęć i pokazałem je znajomym pytając co to za marka. Słyszałem opinie, że może to być Kia, Volvo czy Honda, ale nikt nie podał prawidłowej odpowiedzi.

Widoczne na poniższym zdjęciu auto to Volkswagen ID.CODE. Koncepcyjny wóz, który ma nas uświadomić jak będą wyglądały elektryczne auta z logo VW w niedalekiej przyszłości.

Volkswagen ID CODE
Volkswagen ID CODE

Musisz przyznać, że są to kształty, których do tej pory nie widzieliśmy w samochodach tej marki. Czy fanom i klientom się to spodoba? Czas pokaże.

Volkswagen ID.CODE

Już kilka dni temu na chińskich profilach społecznościowych Volkswagena pojawiła się grafika zapowiadająca tę premierę. Byłem przekonany, że zobaczymy dynamiczne auto z nadwoziem kombi, a tymczasem, koncept ID.Code to duży elektryczny SUV.

Volkswagen zrozumiał, że konkurowanie z Chinami nie ma sensu. Elektryki zyskają zupełnie nowy wygląd

Volkswagen zapowiada naprawdę dużą ekspansję na rynek chiński. Do 2030 roku ma się tam pojawić ponad 30 nowych modeli, ale nie będą to samochody wyłącznie z napędem elektrycznym.

Wśród nowości znajdziesz 12 aut spalinowych, 6 hybryd plug-in o bezemisyjnym zasięgu przekraczającym 100 kilometrów oraz 16 modeli elektrycznych z zupełnie nowej submarki o nazwie ID.UX.

Volkswagen ID.CODE
Volkswagen ID.CODE

Owa rodzina modelowa skierowana jest do młodych osób i ma łączyć nowy design z typowymi cechami Volkswagena. Pierwszym produkcyjnym modelem będzie ID.UNYX i zobaczymy go jeszcze w 2024 roku.

Niemcy pracują nad funkcjami jazdy autonomicznej, zupełnie nową koncepcją wnętrza i obsługi. Wystarczy zajrzeć do wnętrza prototypu ID.CODE, aby przekonać się co może nas czekać w bardzo niedalekiej przyszłości.

Volkswagen ID.CODE
Volkswagen ID.CODE

W opracowaniu nowości pomoże Volkswagenowi XPENG, wraz z którym zbudowane zostaną dwa nowe pojazdy klasy średniej. Będą miały one swoją premierę najpóźniej w 2026 roku.

Źródło: Volkswagen, motofilm.pl