Delta Air Lines oferuje przejażdżkę Porsche po lotnisku. Usługa dla wybranych

Najnowsza generacja Porsche 911 GT3 RS jest wozem idealnym do szybkiej jazdy po torach wyścigowych. Jak się okazuje, auto spisuje się również świetnie jako „limuzyna” do transferów lotniskowych. A przynajmniej tak uważa zarząd Delta Air Lines.

Linia lotnicza właśnie poinformowała o ciekawej usłudze, którą zaoferuje swoim klientom przez ograniczony czas. Głównym jej elementem jest właśnie nowe GT3 RS generacji 992.

Osoby potrzebujące pilnego transferu po płycie lotniska podczas przesiadek będą mogły skorzystać z wspomnianego wyżej sportowego samochodu. Nie należy jednak oczekiwać sportowych emocji z jazdy.

Delta Air Lines Porsche 911 GT3 RS
Delta Air Lines Porsche 911 GT3 RS

Ciekawa kooperacja Porsche i Delta Air Lines

Amerykańska linia lotnicza Delta Air Lines podjęła współpracę z marką Porsche. Jednym z jej elementów jest wypożyczenie samochodów w celu transferu podróżnych po płycie lotniska.

W tym konkretnym przypadku chodzi o obiekt LAX w Los Angeles i wspomniany wyżej model 911 GT3 RS. Czerwony egzemplarz będzie tam przewoził klientów linii lotniczej tylko przez kilka dni, bo do 26 lutego 2024 roku.

Losowo wybrani pasażerowie, którzy mają przesiadkę na lotnisku LAX, będą mogli skorzystać z podwózki do kolejnego gate’u. Wsiądą wtedy na fotel pasażera do Porsche 911 GT3 RS.

Delta Air Lines Porsche 911 GT3 RS
Czerwony egzemplarz prezentuje się bardzo „bojowo”

Z racji na niezbyt imponującą praktyczność modelu, lepiej aby podróżujący nie miał ze sobą zbyt dużego bagażu podręcznego. Nie należy jednak oczekiwać, że przejażdżka po lotnisku będzie emocjonująca.

Na płycie obowiązuje ograniczenie prędkości do 16 km/h, więc kierowca Porsche nie będzie miał okazji aby wcisnąć gaz do dechy. Potencjał jednostki napędowej nie zostanie wykorzystany.

Jeśli nie zostaniesz wylosowany, a bardzo chcesz skorzystać z tej usługi, możesz ją zarezerwować. Musisz się jednak liczyć z dość wysokim kosztem, gdyż cena tej usługi to 500 dolarów, czyli około 2 000 złotych.

Delta Air Lines Porsche 911 GT3 RS
Delta Air Lines Porsche 911 GT3 RS

Nie jest to pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez Delta Air Lines i Porsche. W sierpniu 2023 roku taką samą usługę wykonywano przy użyciu Porsche 918 Spyder.

Co oferuje Porsche 911 GT3 RS?

Za napęd w tym wariancie 911 odpowiada wolnossący, 6-cylindrowy bokser. Z pojemności 4.0 litrów udało się wycisnąć 525 koni mechanicznych oraz 465 niutonometrów.

Przyspieszenie i prędkość maksymalna nie robi może największego wrażenia. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 3,2 sekundy, a maksymalnie możemy się rozpędzić do 296 km/h.

Porsche 911 GT3 RS 992
Porsche 911 GT3 RS 992

Najwięcej frajdy odczujesz podczas szybkiego pokonywania zakrętów, oczywiście na torze wyścigowym. Świadczy o tym chociaż rewelacyjny wynik uzyskany na Nordschleife.

Ponad 20-kilometrowe okrążenie udało się pokonać w 6 minut i 49 sekund. Wkrótce jednak powinniśmy usłyszeć o jeszcze szybszym kółku, a to za sprawą pakietu od Manthey Racing.

Źródło: Porsche, Delta Air Lines, motofilm.pl