BMW iX3 zaskoczy zasięgiem i wyposażeniem. Kiedy premiera?

W 2024 roku możemy oczekiwać wielu bardzo ciekawych nowości od różnych producentów. To ważny rok dla BMW, ale nie tylko ze względu na nową Serię 5 Touring oraz M5, ale również za sprawą nowej generacji modelu X3.

Jeśli doniesienia opublikowane na forum Bimmerpost są prawdziwe, seryjna produkcja nowego BMW X3 ma ruszyć już w sierpniu 2024 roku. Możemy się więc spodziewać oficjalnej premiery późnym latem.

Mniej więcej po roku powinniśmy zobaczyć w pełni elektryczny wariant tego modelu. BMW iX3 ma przynieść sporo świeżości do całej gamy, jak i również do samego segmentu serii z 3 w nazwie.

Nadciąga nowe BMW iX3

Rozpoczęcie produkcji BMW iX3 planowane jest na lipiec 2025 roku i ma ona potrwać aż do października 2033 roku. Montaż będzie się odbywał na Węgrzech w Debreczynie.

Producent zbuduje ten model na nowej platformie, w której zastosowana będzie architektura 800 V. Na pokładzie znajdą się też akumulatory szóstej generacji.

Ogniwa mają posiadać więcej niklu i mniej kobaltu i charakteryzować się o 20 procent lepszą gęstością energii. Ponadto, proces ich produkcji będzie generował o 60 procent mniej CO2 do atmosfery.

Najbardziej zauważalną przez użytkownika zaletą nowej generacji akumulatora będzie z pewnością oferowany przez niego zasięg. Krążące po sieci doniesienia brzmią naprawdę obiecująco.

BMW ma nadzieję, że uda się osiągnąć tak dużą efektywność układu napędowego, że nowym BMW iX3 będziesz w stanie przejechać bardzo duży dystans bez ładowania. Jest mowa o liczbie przekraczającej 800 kilometrów.

Ogniwa BMW 4695
Ogniwa BMW 4695

Nie jest to natomiast koniec możliwości jeśli chodzi o nowe elektryczne modele marki BMW. Producent z Monachium celuje w jeszcze wyższy zasięg osiągany przez inne auta z gamy.

Nowa generacja akumulatorów ma pozwolić tym najbardziej oszczędnym samochodom na pokonanie nawet do 1000 kilometrów na jednym ładowaniu. Niemcy jednak nie są do końca przekonani, czy klienci potrzebują aż tak dużego zasięgu.

Ważną sprawą jest oczywiście również szybkie ładowanie. W tym przypadku możemy liczyć na korzystanie z ładowarek o mocy do 270 kW, co jest już naprawdę komfortowym wynikiem.

Takiego wyposażenia jeszcze nie było

BMW iX3 zachwyci nas nie tylko zasięgiem, ale kilkoma elementami wyposażenia, których do tej pory nie było w modelach tej klasy. Klienci skorzystają z wyższego poziomu luksusu.

iX3 będzie pierwszym samochodem w gamie, w którym użyty zostanie zupełnie nowy interfejs multimedialny. Nazwano go Panoramic Stage i mogliśmy go już zobaczyć przy okazji premiery konceptu Neue Klasse.

BMW Vision Neue Klasse
BMW Vision Neue Klasse

Na zewnątrz zauważysz podświetlany grill Iconic Glow, a do wnętrza będziesz mógł zamówić fotele z funkcją masażu. Takiego rozwiązania nie było do tej pory w żadnym modelu z Serii 3.

Możemy się spodziewać wielu wersji napędowych. Aktualnie wymienia się warianty o oznaczeniach 40, 40 xDrive, 50 xDrive oraz M60 xDrive. Jest też szansa, że nieco później w ofercie pojawi się sportowy model iX3M.

Do premiery elektrycznego iX3 zostało jeszcze sporo czasu, ale zapowiedzi wyglądają naprawdę obiecująco. Jak już wspomniałem, dużo wcześniej będziemy się mogli cieszyć premierą spalinowego X3 nowej generacji.

Źródło: Bimmerblog motofilm.pl