Voyah Free z polską ceną. 489-konny SUV za 329 000 zł

Chińscy producenci samochodów coraz częściej pojawiają się na rynkach europejskich, w tym również w Polsce. Całkiem niedawno, bo w listopadzie 2023 roku, odbył się pokaz jednego z modeli marki Voyah.

Za wprowadzenie tych aut na polski rynek odpowiada Auto Fus Group. Importer chciał sprawdzić zainteresowanie klientów nową marką, prowadząc program pilotażowy.

Podczas prezentacji pokazany został SUV segmentu E o nazwie Free. Model ten mierzy 4905 milimetrów długości, 1950 milimetrów szerokości, a jego rozstaw osi to 2960 milimetrów.

Voyah Free
Voyah Free

Auto zbudowano na platformie Electric Smart Secure Architecture i zamontowano w nim dwa silniki elektryczne. Kierowca otrzymuje do dyspozycji łączną moc 489 koni mechanicznych i moment obrotowy 720 niutonometrów.

Voyah Free potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 200 km/h. Są to naprawdę niezłe parametry jak na tak dużego SUV-a.

W podłodze znajdziesz akumulator o pojemności 100 kWh netto, który zapewnia zasięg 500 kilometrów (WLTP). Baterię można ładować z mocą do 120 kWh.

Voyah Free ma już polską cenę

Na polskiej stronie producenta właśnie pojawiła się oficjalna cena Voyah Free. Do tej pory mówiono o kwocie rzędu 360 000 złotych, ale jak widać, udało się zaoferować nieco bardziej atrakcyjną liczbę.

Za Voyah Free trzeba zapłacić w Polsce 329 000 złotych brutto. Nadal jednak nie jest dostępny konfigurator ani lista wyposażenia standardowego. Wiadomo jedynie, że do wyboru mamy 6 kolorów lakieru i 3 warianty wykończenia wnętrza.

Voyah Free
Voyah Free

Chińscy producenci bardzo często oferują praktycznie pełne wyposażenie już w cenie podstawowej. Jest więc szansa, że elektryczny SUV za 329 000 złotych będzie posiadał już niemal wszystko.

Polscy przedstawiciele marki Voyah zachęcają do umawiania się na jazdy próbne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej i czekać na odpowiedź ze strony importera.

Model Free jest pierwszym, ale najwidoczniej nie ostatnim autem w polskiej ofercie. W witrynie można już zobaczyć pierwsze informację na temat większego minivana o nazwie Dream.

Voyah Dream
Voyah Dream

Najprawdopodobniej wkrótce usłyszymy nieco więcej na ten temat i dowiemy się o jego cenie, jaka będzie obowiązywała nad Wisłą. Ten model również posiada napęd elektryczny, lecz o nieco niższej mocy.

Kierowca będzie miał do dyspozycji 435 koni mechanicznych, które pozwolą na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy. Teoretyczny zasięg na jednym ładowaniu to 482 kilometry (WLTP).

Źródło: Voyah Polska, motofilm.pl